Про умови припинення амбулаторно-поліклінічного лікування при коронавірусній хворобі (Covid-19)

Державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» звертає нашу увагу, що відповідно до вимог наказу МОЗ України від 27.10.2020 № 2438 «Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба(СOVID-19)» критеріями завершення амбулаторно-поліклінічного лікування пацієнтів є:
1) Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів, рахуючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження;
2) Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів, рахуючи з 10 дня від дати взяття матеріалу (при позитивному результаті на COVID-19 методом ПЛР) без лабораторного обстеження;
3) Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання, за умови отримання одного негативного результату тестування методом ПЛР.
Перелічені критерії є рівноцінними. Для прийняття рішення про завершення амбулаторного лікування та самоізоляції може бути використаний будь-який з них.
У зв’язку з вищезазначеним, наголошується на тому, що повторне обстеження хворого на СOVID-19 методом ПЛР для прийняття рішення про завершення амбулаторно-поліклінічного лікування не потрібне та це враховувується при погодженні списків осіб, біоматеріал від яких доставляється на ПЛР дослідження до вірусологічної лабораторії ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України».
Відповідно п.14 стандарту 3 даного наказу пацієнти стаціонару після 10-13 днів лікування «…вважаються не контагіозними…» і відповідно не виділяють коронавірус. Крім того час лікування є більш ніж достатнім терміном для природньої інактивації SARS CoV-2 в зовнішньому середовищі. А для амбулаторних хворих при відсутності клінічних проявів « …рекомендовано припинити самоізоляцію…» (п.10 стандарту 2 наказу) і без повторного лабораторного обстеження.

Заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення КНП «Бахмацький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Бахмацької районної ради Чернігівської області
Б.І.Полянська