Шановні жителі Бахмацького району, нажаль кількість хворих на коронавірусну інфекцію Covid-19 зростає. Інфікуватись цим вірусом може будь-хто. Тож лікарі наполегливо просять Вас берегти своє здоровя: користуватися масками та дотримуватися дистанції в громадських місцях, як найчастіше мити руки.

На даний час використовуються два методи для діагностики коронавірусної інфекції – це метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та імуноферментний аналіз (ІФА). Для дослідження методом ПЛР проводять забір біологічного матеріалу зі слизових оболонок носа та задньої стінки глотки. Даний метод виявляє наявнісь РНК самого коронавірусу SARSCov-2 на слизових оболонках людини. Для дослідження методом ІФА використовується кров пацієнта. Методом ІФА виявляють Ig M та Ig G, це антитіла до вірусу, які виробляються в крові людини, якщо пацієнт інфікований коронавірусом або вже колись раніше переніс коронавірусну інфекцію.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України №1411 від 16.06.2020 року обстеженню методом ПЛР підлягають наступні категорії осіб: пацієнти з клінічними ознаками коронавірусної хвороби; пацієнти з пневмонією; особи, що контактували з підтвердженим випадком на 14 добу після контакту; особи, які потребують планової госпіталізації та/або операції але мають хвороби, що приз водять до імуносупресії. У цих категорій осіб забір матеріалу для проведення ПЛР здійснюється працівниками мобільної бригади КНП «Бахмацький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» за направленням лікаря. Зразок відібраного матеріалу доставляється до ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» де безпосередньо проводиться дослідження. Обстеження безкоштовне для пацієнта. При виявленні позитивних випадків дані про пацієнта передаються до Бахмацького районного лабораторного відділення Борзнянського міжрайонного відділу ДУ ” Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України”. Особи, які прибули із-за кордону та перебувають на самоізоляції за програмою «Дій вдома» можуть зробити ПЛР дослідження для припинення самоізоляції тільки в приватному порядку.

Згідно цього ж наказу методом ІФА обстежуються наступні категорії осіб: особи, які потребують планової госпіталізації та/або операції та не мають імуносупресії; медичні працівники, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим або проводять догляд за хворим на Covid-19 в умовах стаціонару. Також методом ІФА можуть бути обстежені громадяни для виїзду за кордон, для навчання, для роботи та ін. Дане дослідження проводиться в КНП «Бахмацька центральна районна лікарня» за направленням лікаря. Забір крові для дослідження виконується в маніпуляційному кабінеті поліклінічного відділення щопонеділка та щовівторка. Методом ІФА пацієнти можуть також бути обстежені в інших приватних лабораторіях.

Шановні жителі Бахмаччини, відносьтеся бережно до свого здоров’я та здоров’я оточуючих. При наявності підвищеної температури чи інших ознак гострої респіраторної вірусної інфекції намагайтеся не контактувати з іншими, а в разі необхідності зв’яжіться зі своїм лікарем дистанційно ( по телефону). Бажаємо всім бути здоровими!